Kontaktní osoba: David Houska   mobil: +420 777 678 767   e-mail:  info@skorkovsky.cz   Česky Česky   English English   Deutsch Deutsch   Espaňol Espaňol
www.SKORKOVSKY.cz
MENU
Menu  Úvod
Menu  Rok 2007
Menu  Rok 2006
Menu  Rok 2005
Menu  Rok 2004
Menu  Kronika
Menu  GWR 2005
Menu  Češi v GWR 2004
Menu  Fotogalerie
Menu  Nejzajímavější NEJ...
Menu  Programová nabídka
Menu  Z internetu
Menu  Ke stažení
Menu  Kontakt
 
Guinness World Records 2005


Guinness World Records 2005Guinness World Records 2005


GWR letos slaví půl století od prvního vydání v roce 1955. Proto byla vydána speciální zlatá edice, nákladem zhruba 3,5 miliónu výtisků, která zahrnuje výběr nejlepších a nejzajímavějších světových rekordů historie a současnosti.

GWR je historicky nejprodávanější knihou s copyrightem. V roce 2003 byl oficiálně prodán stomilióntý exemplář a v současnosti se kniha prodává ve stovce států.

Každým rokem dostává a zpracovává Guinnessova instituce do své evidence více než 60 tisíc nových hlášení o rekordech z celého světa. Ověřené a uznané Guinnessovy světové rekordy jsou potvrzeny blahopřejným certifikátem. Výběr rekordů do nového vydání se každoročně mění. Přímo do knihy se dostává pouze část toho nejlepšího a nejzajímavějšího.

Svět sportu každoročně zahrnuje podstatnou část knihy, (zhruba jednu třetinu z tříset stránkového obsahu).

Fotbal (soccer) jako nejrozšířenější a nejpopulárnější sport, který se organizovaně hraje ve více jak dvou stovkách zemí po celém světě a má přibližně jednu miliardu aktivních příznivců, se musí vtěsnat na pouhé čtyři tiskové strany!
Historii i současnost všech fotbalových rekordů letos reprezentuje výběr pouhých 51 nejúžasnějších rekordů a událostí!
Ve výčtu fotbalových rekordmanů je v tomto roce uvedno celkem 35 jmen z 20 fotbalových zemí.
V letošním vydání jsou zahrnuta např. tato slavná jména fotbalové historie: Gerd Müller, Just Fontaine, Peter Shilton, Pelé, Ruud Van Nistelrooij, Carlos Valderrama, Dino Zof, Zinedin Zidane a Alan Shearer.

Každoročně se v uvedené vybrané společnosti nejzajímavějších fotbalových rekordmanů objevují také tři až čtyři jména nejlepších světových fotbalových kouzelníků-žonglérů. Letos tato pocta patří celkem čtyřem reprezentantům a to z USA, České republiky, Brazílie a Švédska (za nejrychlejší žonglérský výkon, největší vzdálenost, největší vytrvalost a nejdelší kontrolu míče v leže).
Zástupce České republiky, (dříve Československa), Jan Skorkovský z Prahy, který je držitelem absolutní vzdálenosti při nepřetržité fotbalové kontrole míče, se v uvedeném výběru opakovaně objevuje už od roku 1990.


Autor: Ing. David Houska
Leden 2005<< Kronika || Nahoru || Češi v GWR 2004 >>

Vaše návrhy a připomínky k webu zasílejte webmasterovi.