KAPITOLY
 
Kapitola 45

XIII. Mezinárodní festival rekordmanů v Pelhřimově

PELHŘIMOV - MĚSTO REKORDŮ
Největší festival rekordů a kuriozit v Evropě (červen 2003)

57 rekordů a největší autogramiáda navíc.
Akci navštívilo 12 tisíc diváků. Pro pořadatele z agentury "Dobrý den" byla tím nejcennějším rekordní účast v největší autogramiádě rekordmanů na světě. Ke 130 metrům stolů na Masarykově náměstí zasedlo 121 lidí zapsaných v právě vycházející historicky první České knize rekordů. Už to je sám o sobě rekord. Podepisující tvořili neuvěřitelné panoptikum osobností, osudů a oborů.

Výběr z nejzajímavějších výkonů festivalu:

Obří perníková kniha
Už ve středu ji dokončil a v sobotu 14.června v rámci největší autogramiády rekordmanů ji představil tým pardubických perníkářů pod vedením paní Aleny Zachové. Přesná kopie titulní strany České knihy rekordů je zhotovena z pravého pardubického perníku, marcipánu, několika druhů polev a jedlého fotopapíru, má rozměry 122,5 x 175,5 x 3,5 cm . Ke 450 kilogramové perníkové chaloupce, 2,5 m vysokému perníkovému půllitru a obřímu perníkovému srdci tak přibývá další rekordní počin - kniha přímo k sežrání.

Nejvšestrannější fotbalový driblér
Fotbalový driblér MVDr. Jan Skorkovský v rámci festivalu rekordů, kuriozit a piva Budvar předvedl své žonglérské umění se 133 různými předměty. Mezi rekvizitami, kterými žongloval na místě i za pohybu byly míče různých velikostí, kostky, různé druhy ovoce a zeleniny, pečivo, vajíčko, žvýkačka, plastové lahve, víčko od minerálky, toaletní papír, hrníček, kolíček na prádlo, pětikoruna, tabletka acylpyrinu ...

Chytání předmětů za krk z výšky
Jan Skorkovský chytil fotbalově žonglérským způsobem za krk kuličku o průměru 1cm puštěnou z výšky 20 m a bonbónek "antiperli" o průměru pouhé 3mm z výšky 10 m.

Kulečník
Jiří Korn z Prahy umístil do děr při kulečníkové hře pool během 1 hodiny 434 koulí. Překonal tak stávající rekord jistého Angličana (285 koulí za 1 hodinu). Pokus o rekord probíhal tak, že rekordman odehrál 29 regulérních her.
str. 85

 


<< Kapitola 44 || Kapitola 46 >>