KAPITOLY
 
Kapitola 42

Velikonoční rekord na Staroměstském náměstí v Praze.

Český rekord s vařeným slepičím vejcem
(z oficiální tiskové zprávy)

S blížícími se svátky jara přibývají v České databance rekordů pelhřimovské agentury Dobrý den nejen ryze velikonoční pokusy o záznam v tabulkách nejlepších výkonů, ale rovněž pokusy velmi kuriózní. Jednoho takového se "dopustil"v rámci předvelikonočních vajíčkových hrátek na Staroměstském náměstí v Praze známý fotbalový žonglér Jan Skorkovský.

Jediný český fotbalista, zapsaný v Guinnessově knize, přišel pokořit rekord ve fotbalovém driblování s vajíčkem. Připraveno měl samozřejmě vejce plastikové, avšak pořadatelé z Pelhřimova ho zaskočili pravým natvrdo uvařeným vejcem. To, co následovalo, bylo vpravdě nevídané a pro všechny (včetně aktéra) nečekané.

Excelentní driblér si začal s vajíčkem skutečně kopat s cílem dosáhnout co největšího počtu doteků. Ve chvíli, kdy jich rozhodčí napočítal asi 40, začalo naťukané vejce ztrácet svou skořápku. Doktor Skorkovský si kopal dál s už ne hnědým, ale zcela bílým vajíčkem. Jenže i bílek se rázem začal trhat a po pár okamžicích rovněž odpadl. Ale ani to mistra nerozházelo. Briskně zareagoval a bravurně a s jemností sobě vlastní přešel při 101. doteku na nepřerušené žonglování se žloutkem, který z původního vejce zbyl. Celkový výkon je neuvěřitelný - 165 doteků.
str. 80

 
str. 81

 


<< Kapitola 41 || Kapitola 43 >>